שנייה לפני שעולים על מדים: המדריך המלא לארגון מסיבת גיוס

יש כמה צמתים חשובים בחייו של כל ישראלי, ואחד הצמתים האלה קשור לגיל 18, הגיל שבו הופכים לבוגרים ובוגרות ועומדים לפני תקופה חדשה בחיים, הלא היא הגיוס לצבא. את הרגע הזה אפשר לציין בכמה דרכים – יש אנשים הבוחרים לטוס לחו"ל לכמה שבועות כדי לאגור כוחות וליהנות כמה שאפשר לפני הכניסה למסגרת צבאית מחייבת, ויש אחרים המעוניינים לחגוג במסיבה ענקית שנייה לפני שהם עולים על המדים. בין שאם אתם רוצים לארגן אחת כזו לעצמכם ובין שאתם אמונים על ארגון מסיבה לחבר או לחברה הטובים שלכם, הינה המדריך המלא לארגון מסיבת גיוס שיעזור לכם במשימה החשובה הזו.

טיפים ורעיונות לארגון מוצלח

ארגון אירוע, ולא משנה מאיזה סוג, הוא אתגר של ממש. יש לא מעט פרמטרים שצריך להביא בחשבון ועניינים רבים לטפל בהם. זה נכון גם לגבי מסיבת גיוס, שפעמים רבות מתחילים לחשוב עליה מייד אחרי שמקבלים צו ראשון. בפועל, את המסיבה אפשר להתחיל לתכנן כמה חודשים לפני הגיוס עצמו, לפני שאתם עצמכם, החבר או החברה עולים על מדים. איך עושים את זה נכון? הינה כמה רעיונות וטיפים חשובים:

תאריך קיום המסיבה

כשאתם מתחילים לתכנן מסיבת גיוס, הביאו בחשבון את המועד שבו אתם רוצים לערוך אותה. קיץ או חורף? בשעות היום או בערב אולי? כל שעה וכל עונה בשנה ישפיעו על המקום ועל אופי המסיבה. חשוב לוודא שהתאריך לא מתנגש עם אירועים חשובים כמו מסיבת הסיום, בחינות כלשהן, מיונים אחרונים לצבא או כל אירוע אחר העלול לגרום לאורחים לא להגיע.

הלוקיישן של המסיבה

אם אתם מתכננים מסיבת גיוס בקיץ, מסיבת בריכה היא אפשרות לא רעה, ואם בחורף אז אפשר לערוך מסיבת בית או בפאב כלשהו (אם האורחים כולם מעל גיל 18). אם אתם מתכננים להזמין הרבה אנשים, מומלץ לוודא שהמקום שאתם מתכננים לערוך בו את האירוע אכן מסוגל לארח מסיבה בסדר גודל כזה.

כיבוד ופינוקים

אי אפשר לתכנן מסיבת גיוס מבלי להביא בחשבון את עניין האוכל. הכיבוד למסיבה הוא פעמים רבות גולת הכותרת והעניין שכולם מחכים לו בציפייה כבר בתחילתו של האירוע. משקאות אלכוהוליים הם אפשרות טובה אם כל המשתתפים הם בני 18 ומעלה כמו בירות, יינות קלילים ועוד, וגם אוכל קל וטעים. סושי הוא פתרון נהדר לחגיגות כאלו וגם מגשי פיצה מרובים, סלטים מוכנים מראש שאפשר להזמין וכמובן כל מיני קינוחים מתוקים. לא לשכוח ממתקים וחטיפים מלוחים שעושים נעים בבטן וגם בלב, ושתייה קלה למי שאינו מעוניין לשתות אלכוהול או שהוא נהג תורן.

מוזיקה טובה

כמו האוכל, גם המוזיקה היא הכרחית בכל מסיבה ויש דרכים שונות לשלב אותה. אם אין במקום שבו אתם מתכננים לערוך את המסיבה מערכת סאונד טובה, דאגו אתם עצמכם לרמקולים איכותיים המופעלים בבלוטות' והשמיעו שירים שאתם אוהבים. יש מגוון תחנות רדיו כמו תחנת גלגלצ שאפשר לשאוב מהן השראה להרכבת הפלייליסט המושלם למסיבה.

מתנות למוזמנים ומתנה למתגייס או למתגייסת

כאן מדובר בנושא שהוא קצת יותר אישי שגם אותו כדאי להביא בחשבון. סביר שרוב המוזמנים למסיבת הגיוס הזו הם בעצמם מלש"בים, אז למה שלא לפנק גם אותם במתנה קטנה ובתשומת לב אישית? זה יכול להיות ספר קטן לדרך, מחזיק מפתחות עם ברכה אישית, שק כביסה לשימוש בשירות או כל מתנה אחרת הניתנת מכל הלב. לא לשכוח גם את המתגייס או המתגייסת שלכבודם עורכים את המסיבה ולדאוג גם להם למתנה יפה.

לסיכום

תכנון של מסיבת גיוס יכול להיות משימה לא קלה, אבל אם פועלים לפי השלבים הנכונים, נושמים עמוק לפני שיוצאים לדרך וגם נעזרים בקבוצת חברים כדי לנהל את כל העניינים, אפשר ליהנות בסוף מאירוע נפלא רגע לפני שמתגייסים לצבא.

נגישות