שרתי VPS לאתרים של רשתות מזון גדולות: מדוע הם נחוצים?

ממש כמו מדפים או מקררים לאחסון מזון, גם שרתים הם דבר חיוני ברשתות מזון. אפילו אתרי האינטרנט של עסקים מסוג זה, זקוקים לשרתים בכדי לתפקד. כאשר בוחרים שרת כזה, עומדים בפני כמה וכמה אפשרויות טכניות, אשר אחת המעניינות שבהן היא שרת מסוג VPS. מה הוא שרת זה? מדוע בכלל לשקול להשתמש דווקא בו? ומה עוד רצוי שתדעו על כך, אם אתם מחפשים שרת עבור רשת מזון גדולה?

לספק לאתר שלכם תשתית חזקה

חברת מזון אשר מציעה אתר מכירות, חייבת להבטיח שיש לו תשתית יציבה ואיכותית. אתרים אלה, מאפשרים ללקוחות שגולשים באינטרנט להזמין מוצרי מזון מסוגים שונים. כל הרעיון הוא, נוחות משופרת עבור הלקוח. כך שבהחלט לא רצוי, שהמנגנון שמאפשר זאת (האתר כאמור) יתפקד באופן לא יציב. מה שדרוש בכדי להבטיח את התפקוד התקין, הוא אוסף רכיבים שונים, אשר משלב את רמות התוכנה והחומרה. אחד הרכיבים האלה, עשוי להיות שרת מסוג VPS. באמצעות השרת הזה, תוכלו לעשות בעצם כל מה שתרצו – זה יכול להיות למשל התקנת שרת דואר, שרת עבור מערכת ERP, שרת גיבוי או שרת לצרכי פיתוח. האפשרויות רבות. אך כרגע, אנו מדברים על שימוש בשרת VPS, ספציפית לשם אירוח אתר אינטרנט של העסק. לפני שנסביר מדוע זה כדאי, בוא נעבור בקצרה על הגדרה בסיסית של VPS:

 

 

Virtual Private Server

שרת VPS הוא "שרת פרטי וירטואלי" משלכם. מה זה אומר? שרת הוא כידוע מחשב רב עוצמה, אשר יש לו את כל המפרט הדרוש, בכדי לתמוך במשימות תובעניות, כגון מתן תשתית לפעילות אתר. כל נפח האחסון, כוח העיבוד, היקף הזיכרון, יכולות התקשורת וכדומה, אשר נדרשים לשם כך באופן שוטף. במקרה של VPS, ישנו שרת פיזי שבנוי לכך. על גביו מותקנת תוכנת וירטואליזציה ובעזרתה, עושים מעין הדמיה של שרת לפי מפרט מבוקש. השרת החדש הזה, הוא בעצם שרת שקיים ברמת התוכנה בלבד. לכן הוא מכונה בשם שרת וירטואלי. אנו מדברים על שרתי VPS אשר נצרכים כשירות ענן. זה אומר שספק השירות יכול להקים כמה שרתים וירטואליים כאלה במקביל, על אותו שרת פיזי, כאשר כל לקוח מקבל שרת VPS משל עצמו, בנפרד. מה לגבי המשאבים שבהם השרת ישתמש? אלה יכולים להיות משותפים לכל השרתים הווירטואליים או מוקצים בכמות מוגדרת (dedicated) ללקוח מסוים.

מה שרתים אלה נותנים לכם?

שרתים אלה עשויים לסייע לאתר מכירות של רשת מזון, בין השאר בכך שהם מספקים

  • גמישות מרבית – היכולת להסתגל במהירות והיטב, לדרישות משתנות של משאבים. למשל, להיקף כניסות גולשים גדול במיוחד לקראת החגים.
  • חסכון כספי – כל שימוש בשרת וירטואלי כשירות ענן, בא במקום שימוש בשרת פנימי בעסק. זה אומר שאין צורך בבעלות על שרת פנימי כזה וגם לא צורך בהשקעה בתחזוקה השוטפת שלו, תיקונים, שדרוגים וכדומה. על השרת שאתם שוכרים באופן כזה בעצמו, תשלמו רק לפי היקף השימוש שלכם בו. לא יותר מהדרוש וכמובן, גם לא פחות. באופן כזה, מתקבל חסכון כספי משמעותי ומתמשך.
  • אי תלות במיקום – תוכלו לגשת לשרתים אלה מכל מקום, מתי שנוח לכם. זה אומר למשל, שאם ישנו כשל מסוים במערכות המחשוב הפנימיות שלכם, הוא לא יפריע להמשך פעילות שרת ה-VPS. כמו כן, תוכלו לגשת אליו מהדרכים באמצעות לפטופ (לשם הדוגמה) ובהמשך מהבית, דרך המחשב השולחני.

לסיכום

Virtual Private Server הוא בהחלט מונח שכדאי להכיר אם אתם מתעניינים בחיפוש שרת עבור האתר שלכם.

נגישות