לא משנה אם קניתם יין ישראלי, איטלקי או ספרדי – כך תטעמו אותו כמו מקצוענים!

טעימת יין יכולה להיות חוויה מהנה ומהנה, אבל למי שרוצה לקחת את כישורי טעימות היין שלו לשלב הבא, ללמוד איך לטעום יין כמו מקצוען יכול להיות אתגר מרגש. הנה כמה טיפים וטכניקות שיעזרו לך להפוך למומחה לטעימות יין:

שלב ראשון – בחינת צבע היין

בשביל לטעום את היין כמו מקצועניים, צריך קודם כל להפעיל את חוש הראייה. החזיקו את הכוס אל מול מקור אור והסתכלו על הצבע ובייחוד על הבהירות של היין. הצבע יכול לספק רמזים לגבי גילו וזן הענבים, בעוד שהבהירות שלו יכולה להעיד על רמת הסינון. עוצמת הצבע יכולה לספק גם רמזים לגבי פרופיל הטעם ופוטנציאל ההתיישנות של היין, בייחוד אם מדובר ביין שנפתח רק עכשיו אחרי שנים שהיה באחסון. אם אתם נמצאים בהדרכת יין, נצלו את ההזדמנות לטובת היכרות עם גוונים שונים של יינות, בשביל לשפר את המיומנות בפעם הבאה.

שלב שני – ערבוב הכוס

בשלב הבא, מערבבים את כוס על מנת לשחרר את הארומה. עוד לפני, רצוי לקחת שאיפה עמוקה, ולאחר ערבוב קל של כוס היין, הצמידו אותה לאזור האף. בכך, תוכלו לנסות לזהות את הארומה של היין, כמו למשל פירות, פרחים או תבלינים חזקים. כמו כן, שימו לב לכל ניחוחות משניים, שעלולים להיות נוכחים. הארומה של היין היא בעלת השפעה לא רק על הטעם אלא גם על העומק של היין ועל תהליך ההתיישנות, ועל כן מדובר בשלב שהוא חלק בלתי נפרד מטעימות מקצועיות.

שלב שלישי – טעימה

קחו לגימה קטנה מהיין, והחזיקו אותה בפה למשך מספר שניות. בשלב הזה חשבו על הטעמים העיקריים וכן שימו דגש על התחושות של היין בתוך חלל הפה, החל מרמת הקלילות – האם מדובר ביין שמרגיש "כבד" או יין שמחליק מהר בגרון. כשזה מגיע לטעימת יין, יש לקחת בחשבון מרכיבים עיקריים: מתיקות, חומציות, ואחוז האלכוהול, כאשר אחד מהטרנדים החמים הוא יין ללא אלכוהול. מתיקות היין נקבעת על פי כמות הסוכר, בעוד שהחומציות נקבעת לפי רמת החמיצות. מומלץ לקחת בהתחלה שתי לגימות לטובת העצמת הטעמים, ובכך להניב יכולת להעמיק את הידע שלכם בהיכרות עם זנים שונים של יינות מהארץ ומהעולם.

 

 

כיצד תוכלו להפוך למקצועניים?

כמו כל מיומנות שאותה רוכשים לאורך השנים, גם מקצוע של טעימת יין דורש תרגול המתבצע באופן קבוע. למקצוען טעימות יין דורש תרגול. נסו לטעום סוגים שונים של יין, מאזורים שונים ומזני ענבים שונים, כדי לפתח את החך ולחדד את כישורי הטעימה. אם אתם למשל מתכננים לרכוש יין ישראלי, לחצו כאן לטובת הזמנה מהירה, כאשר מדובר בהזדמנות מעולה לבחון את כישורי הראייה, הטעם והריח המגיעים לידי ביטוי בזמן לגימה של יין. דרך האתר תוכלו לבצע רכישה של מגוון רחב של יינות מכל רחבי העולם, במשלוח מהיר עד הבית, ובכך להפוך למקצועניים של ממש.

לסיכום

טעימת יין כמו מקצועניים דורשת שילוב של מספר חושים – ראייה, ריח וטעם. על ידי שימת לב למראה היין, הארומה, הטעם והגימור של היין, תוכלו לפתח את החך ולהפוך לאניני יין אמיתיים. ניתן לשדרג את היכולת האישית הן באמצעות הזמנה של יינות מכל רחבי העולם במשלוח מהיר, ובכך לנצל לא רק את התשוקה שלכם לעולם היין לטובת שכלול היכולת האישית, אלא גם להגדיל את היצע היינות עם סוגים שונים מכל רחבי העולם, כולל מישראל.

נגישות