משדרגים את המטבח: מהם סגנונות העיצוב הבולטים של השנה?

החלטתם לשדרג את המטבח? ובכן רגע לפני שאתם משקיעים את מיטב כספכם, בחרנו להציג לכם את סגנונות העיצוב הבולטים של השנה, מתוך מטרה  לשדרג את המטבח בקלות, ובהתאם לסגנונות העיצוב הבולטים של השנה. מהם? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מטבח כפרי-מודרני

אחד מסגנונות העיצוב הבולטים של השנה הוא ללא ספק העיצוב הכפרי אשר זוכה לתהודה מחודשת, לא מעט בזכות שילוב של אלמנטים מהמטבח המודרני אשר הופכים את המטבחים הללו לפנינה עיצובית של ממש. מטבחים מעוצבים ופרקטיים המזוהים עם הסגנון מטבח כפרי-מודרני כוללים שורה של אלמנטים לשדרוג המטבח – החל מפתרונות אחסון כמו ארונות מטבח וכן אי מרכזי, ועד לעירוב של חומרים, כמו למשל עץ עם ברזל המגיע לידי ביטוי גם במשטחי העבודה כמו דלפק, אי מרכזי העשוי עץ מלא וגם ריהוט בעל קווים נקיים. מדובר בסגנון עיצוב טרנדי ועל זמני המאפשר לכם ליצור מראה חמים, נעים ואסתטי, כחלק מהבנה כי מדובר במטבח המשלב סגנונות שונים המתמזגים יחדיו ויוצרים בסופו של דבר תוצאה מוגמרת יפהפייה.

מטבח בסגנון פרובנס

חבל הארץ פרובנס בצרפת מהווה השראה למעצבים מזה שנים רבות ,כאשר בשנה האחרונה ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר מעצבים ובעלי בתים מחליטים לשלב אלמנטים בהשראת פרובנס הזה כאן בישראל. המאפיינים של מטבח פרובנס מזכירים את המטבח הכפרי, אולם השוני נובע בשל שילוב של חומרי גלם טבעיים בלבד, ריבוי של ארונות ומדפים, צבעים חמים כמו שמנת, בז' ואפור בהיר וכן מזווה המשמש לטובת אחסון. לצד זה, נהוג לשלב בסגנון העיצוב הזה גם פריטי טקסטיל כמו למשל וילונות, שטיחים ואביזרי פרזול אשר מעניקים עומק וטקסטורה לחלל, ובכך יוצרים מראה חמים ואינטימי.

 

 

מטבח בסגנון מודרני

המטבח המודרני הוא קלאסיקה בעולם העיצוב. הסגנון הזה שהתחיל עוד בשנות השלושים עבר מהפכה של ממש כתוצאה מהמהפכה התעשייתית. המאפיינים העיקריים של סגנון מודרני מבוססים על צורות גיאומטריות לצד שילוב של פונקציות בעלות קווים נקיים וישרים, כמו למשל אי במטבח. העיצוב המודרני משלב פלטת צבעים רחבה המבוססת על צבעים כמו שחור, שמנת, מוקה וכן צבע דומיננטי מרכזי כמו אדום, ירוק או שחור. החזיתות של המטבח הזה הן ישרות, ולכן רצוי לשלב אלמנטים עגולים כמו למשל מראות, מתוך מטרה "לשבור" את הקווים הנקיים ולחלק את החלל כך שהשהייה במטבח תהיה לא רק נעימה, אלא גם פונקציונאלית לחיי היום יום.

מטבח ים תיכוני

ההשפעות הים תיכוניות הגיעו גם לעולם המטבחים. מטבח ים תיכוני הוא מטבח מסוגנן המזוהה עם צבעים בולטים כמו ירוק, צהוב וכחול, לצד שילוב של אלמנטים דקורטיביים כמו עציצים, וילונות וכן במדפים לאחסון שיוצרים חלל פתוח, נעים ומשוחרר מבחינת האווירה התוססת של אגן הים התיכון, עם דגש על צבעוניות מתפרצת וכן אלמנטים פונקציונאליים, כמו משטח עבודה גדול.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן היא רק קצה המזלג. עולם עיצוב המטבחים עבר שינויים מרחיקי לכת המגיעים לידי ביטוי בשילוב בין סגנונות עיצוב כמו למשל עיצוב כפרי מודרני ועד לעיצוב קלאסי כמו המטבח המודרני. בשביל לקבל החלטה, מומלץ לבחון את קטלוג המטבחים של חברות מובילות כמו מטבחי רגבה וכן להתייעץ עם בעלי מקצוע, כחלק מתהליך קבלת החלטות המבוסס על הטעם שלכם, גודל החלל וכן מסגרת התקציב. בכך, תוכלו להשקיע את הכסף שלכם בחוכמה ולקבל תמורה מלאה המגיעה לידי ביטוי בשדרוג המטבח הקיים, והפיכתו לחלל נעים ואסתטי לאורך זמן.

נגישות