שמים דגש על הפרטים הקטנים: איך מעצבים מסעדה איטלקית?

עיצוב מסעדה איטלקית דורש תשומת לב לפרטים והבנה עמוקה של אסתטיקה, מתוך מטרה לעצב מסעדה שתישאר רלוונטית גם למשך שנים רבות, ולא תרגיש כאילו קפאה בזמן.  אם אתם מתכננים לפתוח בקרוב מסעדה ומתלבטים לגבי תהליך העיצוב, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את כל הדגשים החשובים, רגע לפני שגוזרים את הסרט ומתחילים בחיים חדשים כמנהלים של מסעדה. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה של כיסאות בר ועיצוב הבר

אחד מהאזורים המרכזיים בכל מסעדה הוא כמובן החלל של הבר. בשנים האחרונות מדובר באחד מהמקומות המבוקשים ביותר בעבור לקוחות שמעוניינים לקבל את השירות דרך הברמן, ועל כן כאשר אתם מעצבים את המסעדה צריך לקחת בחשבון את העיצוב של הבר לצד שילוב של כיסאות בר. מסעדות איטלקיות יכולות לנוע בין קז'ואל לאלגנטי, ולכן חשוב לבחור כסאות בר המתאימים לסגנון המסעדה. לדוגמה, אם למסעדה יש ​​אווירה נינוחה יותר, כדאי לבחור בכיסאות בר בסגנון וכפריים מעץ. אם המסעדה יוקרתית, שקלו לרכוש כסאות בר מעוטרים המשלבים מתכת, לטובת יצירה של חלל המתכתב עם הטעם האישי שלכם אבל גם מייצג את המסעדה ברמה הגבוהה ביותר.

שימת דגש על פונקציונלית

לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של פריטי ריהוט, טקסטיל ואקססוריז, צריך להתחשב בגודל של החלל. למעשה, הפריסה והפונקציונליות של המסעדה הם שיקולים מרכזיים בתהליך העיצוב. המסעדה צריכה להיות מתוכננת כדי ליצור אווירה נוחה ומזמינה ללקוחות, לצד שימת דגש על נוחות במקום עומס חזותי. על כן, צריך לשים לב למיקום השולחנות בהתאם למיקום של המטבח והבר. לצד זה, רצוי לשלב בבר או במטבח הפתוח ג'אדטים למטבח כמו למשל גלגלת פיצה אשר גם יקפיצו את המראה וגם מאפשרים לנהל את המסעדה ברמה הגבוהה ביותר, באופן המשרת את הצרכים הנדרשים שלכם.

שילוב של פריטי טקסטיל

פריטי טקסטיל ממלאים תפקיד חשוב בעיצוב של מסעדה. פריטים כמו אלו יכולים להוסיף חמימות, מרקם וצבע לחלל, ובהתאם לכך לעזור בשביל ליצור אווירה נעימה ומזמינה המתכתבת עם האווירה שאותה אתם רוצים ליצור. על כן, מפות ומפיות בצבעים איטלקיים מסורתיים כמו אדום ולבן יכולים להוסיף אלמנט של אותנטיות לחוויית האוכל, לצד בחירה בכיסאות מרופדים בבדים רכים כמו קטיפה או עור המעניקים נופך של יוקרה למסעדה. וילונות או וילונות מבדים איכותיים יכולים ליצור תחושת פרטיות ואינטימיות, בהתאם לסגנון העיצוב הנבחר, ובהתאם לכך להניב עיצוב אקלקטי ומרשים.

 

 

התקנה של גופי תאורה

תאורה יכולה ליצור אווירה, להדגיש אלמנטים עיצוביים מרכזיים, ובהתאם לכך להשפיע על החוויה הכללית של הסועדים. מסעדות איטלקיות משתמשות לרוב בתאורה חמימה ורכה כדי ליצור אווירה נעימה, ועל כן רצוי לבצע התקנה של גופי תאורה כמו למשל גוף מרכזי לצד נורות חשופות כדי ליצור מראה איטלקי מסורתי. התייעצו עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום וכן אפשר לקבל השראה ממסעדות אחרות הפועלות כאן בישראל או באיטליה, לטובת קבלת החלטות שיניבו לכם את היכולת לנצל את התאורה גם לטובת הדגשה של אזורים שונים כמו למשל הבר, השולחנות ועמדת הכניסה.

לסיכום

עיצוב מסעדה איטלקית דורש התייחסות מדוקדקת, החל מבחירה של כסאות בר ועד להתקנה של גופי תאורה. הפריסה, החומרים והעיצוב צריכים להתכתב האחד עם השני בשביל ליצור חוויה איטלקית אותנטית ללקוחות. מתוך מחשבה על שיקולים אלו, תוכלו לעצב מסעדה איטלקית שהיא גם יפה וגם פונקציונלית, ומציעה ללקוחות אווירה אותנטית של איטליה – כאן בישראל.

נגישות