לא מתפשרים על האיכות: איך בוחרים גלגלת איכותית לפיצה

עם ההתפתחות והעליה ברמת החיים, חדרו אל חיינו הרגלים חדשים בבישול והכנת אוכל. אחד מהם הוא הכנה ביתית של פיצה, ממש כמו בפיצריה. זה מתאפשר ראשית הודות לתנורים מאד חזקים ומשוכללים אשר יכולים ליצור ולהעביר חום כמעט באותו אופן כמו בפיצריה. מעבר לכך, אנחנו נענים כיום גם מזמינות רבה של חומרי גלם משובחים – קמחים מסוגים שונים, גבינות מוצרלה, רוטב עגבניות, פטריות מגידולי בוטיק ועוד רכיבים רבים אחרים. הפיצה הביתית יכולה להתחרות בכבוד מול רבות מאלו אשר נמכרות במסעדות או בפיצריות. בשביל להשלים את המלאכה, יש עוד אביזר אחד שחסר והוא סכין הפיצה המיוחד הקרוי בפשטות 'גלגלת פיצה'. יש לאביזר הזה חשיבות רבה והוא צריך להיות עשוי כמו שצריך. כאן נסביר איך בוחרים גלגלת פיצה שתתאים לפיצה המעולה שלכם.

מדוע בעצם לא לחתוך פיצה עם סכין?

פיצה היא אחד המאכלים הכי קשים לחיתוך. אפילו שימוש בסכין משובח לא יעזור לחתיכות אשר יידבקו אליו. האתגר הוא לחתוך את הגבינה החמה ואת הבצק, שני חומרים מאד שונים, כאשר הם מאד חמים. יש לחומרים הללו נטייה להתפרק ולהדבק. הגלגלת היא הדרך הנכונה מכיוון שהיא לא מאפשרת הדבקה של הגבינה ויחד עם זאת מאפשרת חיתוך מדויק של עיגול הפיצה. גלגלת טובה תוכל ליצור חתיכות פיצה שכיף לאכול ואינן מתפרקות כאשר אוחזים בהן.

מה הופך גלגלת פיצה לטובה?

חדות

ראשית, כמו בכל סכין, על הגלגלת להיות חדה ולשמור על אותה חדות לאורך זמן. זה אומר שהפלדה ממנה עשוי גלגל החיתוך עצמו צריכה להיות מותאמת ליצירה של להבים. השחזה של גלגל היא מעט מסובכת ונרצה להימנע ממנה. לכן כדבר ראשון נוודא שזו פלדה איכותית תוצרת אנגליה, גרמניה, שוויץ או איטליה.

יציב ואיכותי

גלגל החיתוך צריך להיות מחובר באופן המאפשר גלגול יציב אבל גם חופשי. צריך לוודא שהציר עליו הגלגל יושב בנוי בצורה איכותית. עוד צריך לבדוק אם ניתן לנקות את הציר באופן קל ונוח. קושי בניקוי יגרור גם שחיקה מואצת של להב הסכין עצמו בגלל שחיקה.

ידית אחיזה נוחה ומותאמת למאמץ

הידית של גלגלת החיתוך צריכה להיות מותאמת ליד שלנו וגם לעבודה מאומצת. הכוח המופעל על הידית הוא לא קטן ולכן היא צריכה להיות ארגונומית. ניתן להשיג גלגלות עם ידיות מאד נוחות, אפילו מסיליקון רך בדפנות וקשה לכיוון המרכז.

אחסון נוח

רצוי לאכסן את הגלגלת בתוך נרתיק ייעודי בכדי שלא תכהה בגלל שפשוף כנגד כלים אחרים. ניתן לחילופין לתלות אותה על וו יפה מעל השיש ובכך גם לעטר את המטבח. בכל מקרה, יש יתרון לגלגלת אשר מגיעה עם מכסה מותאם או אפילו נרתיק רך.

לבסוף זכרו שעם סכין פיצה, טוב ככל שיהיה, צריך לעבור בתנועות חזקות, ישרות ומהירות יחסית. שיהיה בתאבון!

נגישות