אוכל ליום ההולדת של הילדים: מנות מומלצות וטעימות

הורים לילדים מכירים את הרגשות המעורבים של יום הולדת מתקרב לאחד מילדיהם. מצד אחד התרגשות גדולה על הבן או הבת אשר גדלים ומתפתחים. יש גם את ההשתאות על הזמן אשר חולף לו ביעף ומבלי ששמנו לב עוד שנה עברה ועוד יום הולדת מגיע. לאחר המחשבות הללו, צריך גם להתפנות לדברים המעשיים ולתכנן את יום ההולדת באופן שישמח את הילד או הילדה וגם יתאים לציפיות השונות, בעיקר של הילדים המוזמנים למסיבה. אחד הדברים החשובים בכל יום הולדת הוא כמובן הכיבוד. האתגר הוא לתת משהו שכיף לאכול מצד אחד ומצד שני לא לשעמם או להיות שגרתי. במאמר הזה ננסה להמליץ על כל מיני מנות וכיוונים של מאכלים שיעשו את יום ההולדת של הילד או הילדה שלכם לטעים ומהנה.

מנות טעימות ובריאות

יש מאכלים שהם בהגדרה יותר טעימים לילדים ויש כאלו שפחות. הבעיה עם מאכלים שילדים אוהבים היא שלעיתים קרובות מדובר במזון עתיר במלח, סוכר, פחמימות או שומנים. אז נכון, יום הולדת יש רק פעם אחת בשנה… לכל ילד. ביחד עם חגים שונים ואירועים אחרים, הילדים שלנו צורכים הרבה ג'אנק. יותר ויותר הורים מודעים לדברים הללו ומאד יעריכו מסיבות יום הולדת עם מזון אשר מנסה להיות בריא.

כריכונים

אפשר למשל להגיש כריכונים טעימים ופרוסות של ירקות חתוכות לצד מטבלים טעימים. אם בכל זאת מגישים פיצה או נקניקיות, אפשר גם אותן להכין מחומרים דלי שומן ונתרן.

אוכל ליום ההולדת של הילדים: מנות מומלצות וטעימות

אין כמו פירות מרעננים

מסיבות בקיץ אפשר להכין עם שפע של פירות בהם אבטיחים ומלון. צורת ההגשה תשפיע מאד על הנכונות של הילדים לאכול וגם על ההנאה שלהם. אבטיח ניתן ממש לפסל באופן יצירתי. כך ניתן להכין פסל יפה ליום ההולדת ואז לאכול אותו.

כל חגיגה מחייבת עוגה

כל יום הולדת צריך כמובן עוגה. כאן יש כמה אופציות מעניינות. אפשר תמיד ללכת על עוגות שוקולד עם קצפת. כמה שזו עוגה מוכרת, כך היא גם טעימה. ישנם מתכונים נהדרים לעוגות גבינה שגם ילדים אוהבים אותן ניתן לעטר עם פירות שונים.

פיתה עם מילוי – הכי ישראלי

אחת המנות הכי יפות שיש היא פשוט חצי פיתה עם חומוס ומלפפון חמוץ. זו מנה וותיקה שתהיה תמיד טעימה, בריאה וזולה להכנה.

ומה עם שתייה?

בתור שתיה אפשר להגיש מיץ פירות סחוט ולעטר אותו בפלח תפוז ומטריה יפה כמו קוקטייל 'של הגדולים'. זהו משקה טעים ובריא שכל ילד יאהב. אפשר להכין גם לימונדה ביתית מתוקה וטעימה ולהגישה עם קוביות קרח.

לבסוף, בשקית ההפתעות אפשר לשים במקום סוכריות או שוקולדים, ממתקים על בסיס תמרים או ממש תמרי מג'הול טעימים. ישנם מתכונים לכדורי תמרים שילדים מאד יאהבו. הם מתוקים כמו כדורי שוקולד וניתן לעטוף אותם בנייר מיוחד ולהפוך אותם להפתעה לקחת הביתה.

שיהיה במזל טוב!

נגישות