יש לי דודא: למה יש מאנצ'ים לאחר עישון קנאביס?

עישון קנאביס הפך לחלק בלתי נפרד מחייהם של לא מעט ישראלים, וזאת בעקבות קבלת מרשם רפואי לעישון או אידוי של צמח הקנאביס. למעשה, ההשפעות החיוביות של הצמח עשויות לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים, אולם במקביל לעישון קנאביס יש גם השלכות מבחינת אורח החיים, וזאת בשל תופעה של רעב מוגבר. מדוע העישון מלווה בחשק מוגבר וכיצד ניתן להתמודד? להלן כל הפרטים.

מאנצ'ים לאחר עישון – כל מה שרציתם לדעת

מתן מרשם לקבלת צמח הקנאביס ניתן בעבור מבוגרים אשר מתמודדים עם בעיות בריאותיות, כמו למשל מחלת הסרטן. טיפולים כימיים מובילים לירידה בתיאבון ועל כן עישון קנאביס מהווה דרך מצוינת וטבעית לחלוטין לעידוד של אכילה, בעקבות חומרים פעילים המצויים בתוך הצמח ונצמדים אל הקולטנים הנמצאים בגזע המוח, ובהתאם לכך מגבירים את הרגישות לריחות, מה שגורם באופן ישיר גם לתחושה של רעב מוגבר. חשוב להבין כי התחושה של הרעב מגיעה גם כאשר מעשנים את הקנאביס וגם כאשר משתמשים במכשירים כמו למשל מקטרות מים, מכשירי אידוי ועוד.

שימו לב כי ההשפעה של צמח הקנאביס איננה זהה לכולם, כאשר חלק מהמעשנים עשויים לחוות רעב מוגבר מיד לאחר העישון ואחרים תוך כדי. מחקרים שנערכו בתחום הקנאביס מצאו כי הריכוז של החומר הפעיל הוא זה שמשפיע באופן ישיר על תחושת הרעב, ועל כן החלפה של הזן אותו קיבלתם במסגרת המרשם עשויה להוביל ליצירה של שינוי גם בתדירות של תופעה כמו רעב.

 

יש לי דודא: למה יש מאנצ'ים לאחר עישון קנאביס?

 

כיצד ניתן להתמודד עם רעב מוגבר בעקבות עישון?

אם התופעה של המאנצים באמצע היום או אפילו הלילה מפריעה לכם, השלב הראשון הוא לפנות לרופא שרשם לכם את הקאנביס ולבחון האם אפשר לשנות את הזן, וזאת מתוך מטרה להפחית את החומרים הפעילים המצויים בזנים ספציפיים שיוצרים את תחושת הרעב המוגברת. בנוסף, לחנויות הטבע יש לא מעט מה להציע לכם, וזאת מבחינת היכולת לשלב בתפריט תוספי תזונה ייעודים שיכולים לעודד תהליכים גופניים שונים  ואף להתגבר על מחסור תזונתי שנוצר כתוצאה מתזונה לקויה.

בנוסף, הקפדה על שתיית מים מרובה היא קריטית בכל הקשור להתמודדות עם הרעב אבל גם עם תחושת הצמא הנלווית לעישון. כאשר הגוף רווי במים יש יכולת להפחית באופן משמעותי את תחושת הרעב, גם בזמן עישון, ועל כן הקפידו למלא את בקבוק המים באופן קבוע מתוך מטרה לשמור על מאזן נוזלים תקין.

נשנוש בריא לטובת התגברות על הרעב

בנוסף, רצוי לקבוע לכם סדר ארוחות קבוע וכן לוודא כי אתם אוכלים  לפני שאתם מעשנים. לא פעם תחושת הרעב מתגברת בעקבות שעות רבות של מחסור במזון ועל כן תכננו מראש את הארוחות שלכם, בהתאם לתדירות העישון. זאת ועוד, רצוי לשלב נשנוש בריא כמו למשל צלחת ירקות, אגוזים ושקדים או גבינות דלות שומן. בכך, תוכלו להימנע מעלייה במשקל כתוצאה מהאכילה ואף להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

לסיכום

עישון קנאביס מוביל לשלל תופעות חיוביות, אך גם עשוי להוביל לתחושה של רעב מוגבר. מדובר בתופעה מוכרת שרבים מהמעשנים חווים, אולם באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לא רק לשמור על המשקל אלא גם לנצל את העישון לטובת יצירה של שינוי משמעותי באורח החיים.

נגישות