קלאסיקה מוכרת שטעים לחזור אליה: 5 עובדות מפתיעות על רשת מקדונלד'ס

ברוכים הבאים למקדונלד'ס, כאן תוכלו לאכול ארוחה מהירה בדרכים, להתפנק עם המבורגר וצ'יפס או אפילו לנסות את התפריט הסודי. רשת המזון המהיר העולמית הזו משרתת לקוחות כבר למעלה מ-80 שנה, והיא הפכה לסמל של התרבות האמריקאית ברחבי העולם. אבל יש במקדונלד'ס יותר מסתם המבורגרים וצ'יפס, ולכן אנחנו מזמינים אתכם להכיר אותה יותר וגם ניתן לכם כמה עובדות מעניינות שאולי לא ידעתם.

ההיסטוריה של מקדונלד'ס

מקדונלד'ס נוסדה בשנת 1940 על ידי ריצ'רד ומוריס מקדונלד בסן ברנרדינו, קליפורניה. הרעיון המקורי של המסעדה היה לספק מזון מהיר ובמחיר סביר ללקוחות. האחים מקדונלד הציגו מערכת חדשה של הכנת מזון שאפשרה להם לשרת לקוחות במהירות וביעילות. המערכת כללה בישול המבורגרים בכמויות גדולות ואחסונם במגשי חימום, כך התאפשר להם להגיש את האוכל במהירות כאשר הלקוחות הזמינו.

המערכת של האחים מקדונלד הייתה כל כך מוצלחת, והם החליטו לפתוח מסעדות חדשות של העסק שלהם. חנות הזכיין הראשונה של מקדונלד'ס נפתחה בשנת 1955 בדה פליינס, אילינוי, על ידי ריי קרוק, מוכר מכונות מילקשייק שראה את הפוטנציאל של הקונספט של מקדונלד'ס. קרוק המשיך וקנה את החברה מהאחים מקדונלד והפך אותה לענקית המזון המהיר העולמית שהיא היום.

התפריט של מקדונלד'ס

מקדונלד'ס ידועה בהמבורגרים, בצ'יפס ובמילקשייקים שלה, אך התפריט התרחב עם השנים, והיום יש בו מגוון רחב של מוצרים. החברה מציעה כעת ארוחות בוקר, סלטים, כריכי עוף ואפשרויות רבות נוספות. מקדונלד'ס ידועה גם בתפריט המשתלם שלה, המציע אפשרויות ללקוחות עם תקציבים שונים. ויש אפילו קופונים של יאללה תביא לארוחות במקדונלד'ס.

 

 

החברה גם הכניסה אפשרויות בריאות יותר לתפריט שלה בשנים האחרונות, כמו סלטים וכריכי עוף בגריל. מקדונלד'ס גם התחייבה להשתמש ברכיבים ברי קיימא יותר, כגון ביצי חופש וקפה ממקור בר קיימא.

העתיד של מקדונלד'ס

ככל שתעשיית המזון המהיר ממשיכה להתפתח, מקדונלד'ס מתמקדת בהסתגלות להעדפות הצרכנים המשתנות. החברה משקיעה בטכנולוגיה, כמו הזמנות ומשלוחים בנייד, כדי שיהיה נוח יותר ללקוחות להזמין אוכל. מקדונלד'ס גם התנסתה במנות חדשות בתפריט, כמו המבורגרים על בסיס צמחי, כדי לפנות לצרכנים בעלי מודעות בריאותית, וגם לאוכלים כשר היא מציעה מנות כשרות.

בנוסף להסתגלות להעדפות הצרכנים המשתנות, מקדונלד'ס התמקדה גם בקיימות. החברה הציבה יעדים שאפתניים להפחתת פליטות גזי החממה שלה ולשימוש באריזות בנות קיימא יותר. מקדונלד'ס פועלת גם כדי להשיג את מרכיביה ממקורות בני קיימא.

5 עובדות מעניינות על מקדונלד'ס שאולי לא ידעתם

קשתות הזהב המפורסמות: האם ידעתם שקשתות הזהב האייקוניות של מקדונלד'ס הוצגו לראשונה בשנות השישים? מאז הם הפכו לאחד הלוגואים המוכרים ביותר בעולם, המייצגים את מחויבות החברה לאיכות ועקביות. הקשתות מעוצבות כך שייראו כמו "M", המייצג את השם מקדונלד'ס.

מקור ארוחת הילדים של מקדונלד'ס: ארוחת הילדים הוצגה לראשונה בשנת 1979 והייתה אחראית לכך שילדים רבים התאהבו במותג מקדונלד'ס. הרעיון לארוחת הילדים הגיע ממפעיל מקדונלד'ס בגואטמלה שהבחין שילדים תמיד מבקשים צעצוע קטן עם הארוחה שלהם. ארוחת הילדים הפכה מאז למצרך בסיסי בתפריט של מקדונלד'ס והיא להיט אצל ילדים והורים כאחד.

המעסיק הגדול בעולם: עם למעלה מ-1.7 מיליון עובדים ביותר מ-100 מדינות, מקדונלד'ס היא המעסיקה הגדולה בעולם. החברה ידועה במחויבותה להכשרה ופיתוח, ורבים מעובדיה לשעבר המשיכו לקריירות מצליחות בתעשיות אחרות.

התפריט הסודי: אם אתם מעריצים של מקדונלד'ס, אולי שמעתם על התפריט הסודי. הוא לא מופיע בתפריט הרגיל, אבל אתם יכולים למצוא בו מנות כמו המק'דאבל והמקגנג באנג. מנות אלה שלא בתפריט הפכו פופולריים אצל לקוחות שאוהבים להתנסות עם האוכל שלהם ולנסות דברים חדשים.

התפוצה הגלובלית של מקדונלד'ס: מקדונלד'ס היא רשת המזון המהיר הגדולה בעולם, עם יותר מ-39,000 מסעדות ביותר מ-100 מדינות. הפריסה הגלובלית של החברה היא עדות לפופולריות שלה ולאיכות מוצריה. מקדונלד'ס הפכה לסמל של התרבות האמריקאית ברחבי העולם והציגה לאנשים רבים את הרעיון של מזון מהיר.

לסיכום

מקדונלד'ס עברה דרך ארוכה מאז ראשיתה הצנועה בשנת 1940. ככל שתעשיית המזון המהיר ממשיכה להתפתח, מקדונלד'ס מתמקדת בהסתגלות להעדפות הצרכנים המשתנות ובהפיכתה לבת קיימא יותר. בין אם אתם חובבי ההמבורגרים והצ'יפס הקלאסיים שלהם ובין אם אתם מעוניינים לנסות את התפריט הסודי שלהם, למקדונלד'ס יש משהו לכל אחד.

נגישות