דיאטת פליאו: כל מה שצריך לדעת על הדיאטה שמשגעת את העולם

אם אתם אוהבים בשר ורוצים לרדת במשקל, להפחית אכילה של מזון מעובד, לחטב את הגוף ולהעלות  את מסת השרירים של הגוף – ייתכן ודיאטת פליאו מתאימה לכם.

רבים האנשים שמחפשים דרכים להוריד במשקל ובוחרים בדיאטות מסוגים שונים. דיאטת פליאו היא מבין הפופולאריות ביותר בארץ ובעולם בעיקר בגלל שהיא חותרת לבריאות טובה יותר ולאופן חיים קדום של בני אדם. בכול הנוגע לתוצאות: אפשר לומר שהיא ממש עשתה מהפכה בנושא  של תזונה ושמירה על המשקל ובניגוד לדיאטות רבות היא באמת יכולה להטיב עם הבריאות. אבל מה חשוב לדעת על הדיאטה הזאת? מה העקרונות שלה? וכיצד מתחילים? הכול בהמשך.

קרניבורים? זאת הדיאטה עבורכם

דיאטת פליאו היא כזאת שעקרונותיה הם אלה שליוו את האדם הקדמון בזמנים פרה – אוכל מעובד ותעשייתי. למעשה, מדובר בדיאטה שהעיקרון הראשון שלה הוא הימנעות ממזון  מעובד וחתירה אל צריכת מזונות לא מעובדים מן החי החל מבשר עד גבינות, ביצים, ירקות ופירות.

דיאטה כזאת מבוססת בעיקר על בשר טוב ואיכותי ואינה כוללת פחמימות כמו לחמים ופסטות. אם תבחרו בשר טרי וטעים תוכלו להתגבר על הצורך בפסטות ולחמים ותוכלו להנות מטעם של בשר מושבח. מי שירצה לקנות מוצרים איכותיים חשוב שידע כי ניתן להשיג בשר טוב בקצביה בגבעת שמואל. את הבשר אפשר להשיב בקצביות טובות גם במיקומים אחרים.

אז כיצד זה עובד?

בתחילה חשוב לדעת שדיאטת פליאו מספקת ירידה במשקל בזמן קצר ולא קל להתמיד בה לטווח הארוך, לכן חשוב להכיר אותה מקרוב ולבצע אותה בליווי של דיאטנית. התפריט כולל מזון שהאדם הקדמון צרך ומדובר על מזון בצורה הטבעית שלו ואינו כולל חטיפים, סוכר מעובד, שמנים ואלכוהול. עם זאת כן אפשר לכלול בתפריט מזון לא מעובד מן החי כמו בשר, דגים, חמאה חלב וביצים. בין היתר מותר לשתות יין לבן או אדום בלבד.

בשונה מדיאטות אחרות, דיאטת פליאו אינה מגבילה את כמות הקלוריות ביום אבל כדאי לשלב בזמן הדיאטה פעילות גופנית בעצימות בינונית להעלאת מסר השרירים וחיטוב הגוף. את המזון צורכים בהתאם למידת הרעב וחשוב לא לזלול יותר מידי בשר מפני שבשרים מכילים כמות גדולה של שומן. בנוסף לכך, מומלץ לבחור בשר רזה ולא יותר מידי שמן.

חשוב לדעת שיש חסרון בדיאטה והוא חוסר היכולת להתמיד בה לאורך זמן, אבל  יש גם יתרון משום שמדובר בירידה מהירה במשקל וניקוי הגוף מרעלים של מזון מעובד.

דיאטת פליאו: כל מה שצריך לדעת על הדיאטה שמשגעת את העולם

ממה חשוב להימנע?

רבים שרוצים לפצוח בדיאטה חושבים שהנה הגיע הזמן לנפנף במנגל ללא הפסקה ולאכול בשר עד כלות. אבל גם בבחירת הבשר יש להקפיד ולבדוק שאין בו חומרים משמרים או חלבונים מן הצומח או תוספים מלאכותיים.

אם אתם בוחרים גבינות הקפידו שהן יהיו טבעיות ללא חומרים מייצבים או ממתיקים מלאכותיים.

אם תרצו ללכת עד הסוף תוכלו להכין גבינות בבית כמו לאבנה או מוצרלה שעשויות מחלב לא מפוסטר. המנעו מסוגר מעובד ונסו להקטין את כמות הפירות היומית ואת כמות החמאה וצמצמו בבשר שמן כמו כבד או לבבות.

חזרה לטבעיות

דיאטת פליאו דוגלת בחזרה למזון טבעי ובריא יותר, וזה מה שמנהל את מי שבוחר בדיאטה כזאת. בדיאטה צורכים פחות פחמימות ובוחרים אורז מלא ולא אורז לבן. בין היתר הדיאטה תכלול יותר סיבים מינרליים וויטמינים וכדאי להיעזר בדיאטנית או במומחים בדיאטת פליאו כדי להתחיל.

לסיכום ניתן לומר שהדיאטה תסייע לרדת במשקל במהירות ולאחר מכן כדאי לנסות להבין כיצד שומרים על המשקל וחיים חיים איכותיים יותר עם שמירה על תזונה ושילוב של מגוון מוצרים באופן נכון בתפריט היומי.

נגישות