בצק סוכר: רעיונות יצירתיים לקישוט עוגות עם הבצק המתקתק והצבעוני

בכול הנוגע לעיצוב בבצק סוכר, מסתבר שאין דבר שאי אפשר ליצור! עוגות ראווה מעוטרות בשושנים, עוגות יומולדת עם דמויות דיסני אהובות, עוגת חתונה לבנה עם פסלים של חתן וכלה וורדיים סביבם, מפלצות כחולות על עוגה צהובה, מגש מתוק עם מגרש כדורגל ושאר רעיונות – את כולם אפשר ליישם באמצעות אפייה נכונה ופיסול בבצק סוכר. אז איזה רעיונות יצירתיים יש לקישוט עוגות? בהמשך תמצאו מספר קונספטים מדליקים!

אבל רגע לפני שמתחילים – בואו נכיר את החומר המקסים הזה…

בצק סוכר הוא חומר גמיש לבן או צבעוני, נעים למגע שיש לו טעם מתוק וריח וניל. הבצק עשוי מאבקת סוכר ומים ומוסיפים לו ג'לטין וגלוקוזה כדי לייצר חומר גמיש. באמצעות הגמישות שלו אפשר לצפות עוגות ולאחר מכן ליצור כל קישוט שרוצים. את המוצר אפשר למצוא בחנויות שעוסקות באפייה וכדאי תמיד להשתמש בבצק סוכר באיכות טובה. כשאתם בוחרים את המוצר שימו לב כי הוא בצבע הנכון וכי הוא במרקם קל לעבודה ואינו דביק. חשוב לבחור בצק שאינו עושה שימוש בג'לטין מן החי ולשים לב כי יש על המוצר מידע על מרכיבים שונים שיש בתוכו, כמו אגוזים או שקדים דגים וביצים.

וכעת, מספר רעיונות לעיצוב עוגות:

עוגת פליימובייל צבעונית לילדים

פליימוביל הוא משחק אהוב כמעט על כל ילד וילדה, ועוגת פליימובייל יכולה להיות מושלמת עבור יום הולדת. את העוגה אופים בתבנית עגולה או מרובעת ועליה מניחים בצק סוכר בגוונים מתאימים כמו ירוק, צהוב, לבן וכדומה. את הבצק מרדדים למצע דק יחסית אבל כזה שיכיל את דמויות הפליימובייל שתעצבו ותניחו עליו.

לאחר התאמה של הבצק המרודד לעוגה, מתחילים לעצב דמויות באמצעות בצק סוכר בהשראת המשחק. מי שירצה יוכל להחליף את הדמויות באחרות כמו הלו קיטי או אנגרי בירד וכל מה שילדים אוהבים. אם קשה לכם לפסל דמויות בבצק, אפשר להניח על המצע דמויות בפלסטיק אבל לזכור להוציאן מיד לאחר ההגשה. באמצעות בצק צבעוני מרודד אפשר ליצור גם אותיות עם שם הילד או הילדה שחוגגים יום הולדת ולגלף את גיל היומולדת ולהניח על העוגה.

בצק סוכר: רעיונות יצירתיים לקישוט עוגות עם הבצק המתקתק והצבעוני

עוגת פרוזן או חד קרן

חדי קרן ודמויות מהסרט פרוזן הם כנראה הדבר הכי חם בנושא עוגות ראווה לימי הולדת וגם אתם יכולים לעצב כל עוגה בקלות באמצעות בצק סוכר. כדי להתחיל מכינים שתי עוגות עגולות ומניחים אותן אחת על השנייה. מכינים ציפוי לעוגה עם רידוד של בצק סוכר לבן ומרדדים וקרצים אלמנטים כמו פתיתי שלג, דמויות מהסרט ופסים בצבעים של חד קרן. בחרו נושא שתרצו להתמקד בו וקשטו את העוגה באלמנטים מתאימים. עוגת חד קרן למשל יכולה להיות מקושטת עם רעמה צבעונית שתכינו מפסי בצק סוכר צבעוני וחד קרן מגליל מתוק שתציבו בבטיחות במרכז העוגה. חפשו תמונות של עוגות כאלה ברשת כדי לקבל השראה.

עוגת עוגיפלצת

כולנו זוכרים את עוגיפלצת הגרגרן מהתוכנית 'רחוב שומשום' שפשוט היה מכור למתוק ובעיקר לעוגות ועוגיות. עוגת עוגיפלצת מבצק סוכר היא משהו שקל להכין בעיקר מבצק כחול, לבן ושחור. מצפים עוגה בכל גודל בציפוי כחול וחותכים באמצעות חותכן מקצועי את הדמות של עוגיפלצת כאשר כל חלק בפנים שלו עשוי בצבע הנכון ובצורה הנכונה. כיום אפשר להדפיס את הדמות ולעצב באמצעות קווי המתאר את הדמות האהובה.

עבודה עם בצק סוכר מצריכה גם כמה כלים מקצועיים כמו מערוך, חותכן, קורץ עוגיות ותבניות עוגה בגדלים שונים. לכן מומלץ להצטייד בפריטים האלה לפני תחילת העבודה כדי לקבל תוצאה טובה. בהצלחה!

נגישות