דילול דם טבעי: איך עושים את זה?

קרישי דם מהווים סכנה בריאותית גדולה ונפוצה מאוד. מדובר בתופעה פשוטה למדי להבנה: הדם נועד להיות נוזלי, בכדי שיוכל לנוע בחופשיות. ישנם מצבים שבהם הוא אמור ומסוגל להיקרש, לשם בלימת איבוד דם מכלי הדם. למשל בעקבות חתך בעור. אך ישנם גם מצבים לא תקינים, שבהם הדם נוטה להיקרש יותר מדי. זו היא תופעה מסכנת חיים, אשר עלולה להתבטא למשל במצבים דוגמת תסחיף ריאתי או שבץ מוחי. ברפואה המערבית נעשה שימוש רב בתרופות לשם טיפול בכך. לצד גישה זו, ישנם גם אמצעים לטיפול טבעי. במה זה מתבטא?

הגישה הטבעית

לתרופות יש תופעות לוואי רבות והן בוודאי לא דרך טבעית לטפל במצב. מה גם, שהן לא מרפאות את הנטייה הלא תקינה להקרשות הדם, אלא מחייבות נטילה קבועה של חומרים מלאכותיים אלה, בכדי לאזן את המצב. מאידך, מצבו הבריאותי של הגוף, כולל תפקוד מערכת הדם, מושפע תמיד באופנים רבים מהרכב התזונה. אז מדוע שלא להשקיע בכיוון זה, שבמילא מהווה חלק מהתמונה? זו אכן הגישה ברפואה הטבעית. ראו קישור זה, אם תרצו לדעת עוד על הנושא, בהקשר דילול דם. מה שאוכלים, שותים, האופן בו מפעילים את הגוף לאורך היום ואפילו הרגלי שינה, כולם משפיעים על תפקוד הגוף בדרכים רבות וחשובות.

דילול דם טבעי

בדרך כלל, הנטייה לקרישת דם מטופלת ברפואה המערבית מודרנית באמצעות תרופות. עם זאת, יש מטופלים אשר מחפשים דרך אחרת, גם אם זה במקביל לנטילת התרופות. אם כיוון זה יספק צמצום של היקף התרופות שנלקחות, גם בכך יש תועלת לא מעטה. ואכן, ישנם לא מעט מאכלים, צמחי מאכל, תבלינים וכדומה, אשר עשויים לסייע באופן טבעי, במצבים של נטייה לקרישת יתר של הדם, ובאופן כללי יסייעו לכם לשמור על אורח חיים בריא. רכיבי מזון אלה, ניתן לעתים לקחת בפני עצמם ולעתים לשלב בתוספי תזונה טבעיים.

דילול דם טבעי: איך עושים את זה?

כמה דוגמאות להמחשה

אלה שלוש דוגמאות ממחישות ל"מדללי דם" טבעיים, מסוגים שונים:

  • כורכום – הכורכום הצנוע, הוא דוגמא בולטת לסוג מזון נפוץ, אשר נחשב כמצמצם נטייה לקרישי דם.
  • מגנזיום – מינרל חשוב, אשר נמצא במזונות רבים (למשל קשיו) וזמין גם כתוסף תזונה.
  • אומגה 3 – חומצת השומן אומגה 3, נמצאת בכמויות גדולות במיוחד בפולי סויה, דגים ועוד.

מגוון יתרונות נוספים

ל"דילול דם" טבעי, יתרונות נוספים ביחס לתרופות מערביות:

שילוב יכולות

תוספי מזון שמיועדים לסייע בגישה זו, כוללים פעמים רבות שילוב של צמחים וחומרים שונים. השילוב נועד כמובן "לשלב כוחות" מבחינת יתרונות החומרים השונים.

שילוב גישות

פעמים רבות, אפשר לשלב טיפול תרופתי לנושא זה, יחד עם הטיפול הטבעי.

עלות נוחה

תרופות שיש לקחת באופן קבוע, למחלות שנחשבות כרוניות, עשויות להיות יקרות למדי במצטבר. בשונה מכך, חלק ניכר מ"מדללי הדם הטבעיים" נפוץ וזול יחסית. גם שילובים שונים שלהם לא חייבים לגרום לתוסף לעלות משמעותית במחיר.

זמינות רחבה

מדללי דם טבעיים זמינים בחלקם פשוט בסופרמרקט ואצל ירקנים. אחרים, "תוספי המזון", פשוטים יותר להפקה ביחס לתרופות הכימיות של הרפואה המערבית מודרנית.

תועלות נוספות

התוספים מספקים תועלות רבות נוספות מעבר לצמצום הטיה לקרישי דם. למשל כורכום, מגנזיום או אבץ.

לסיכום

אם יש ספק, אין ספק – התייעצו עם הרופא שלכם. בכל מקרה, חשוב להיות מודעים לאפשרויות ולגשת לרופא שגם הוא מודע להן.

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות